آنجا خداحافظی نیسان موتور محصول ماشین

آنجا: خداحافظی نیسان موتور محصول ماشین ایران سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری مسیر داغ سیمرغی ها

به رغم وجود مراسم خوش حالی منزل سینما، انجمن منتقدان و مراسم خوش حالی حافظ، همچنان گروه تحریریه سایت های جشنواره فجر اهمیت و اعتبار خاص تری دارند. سینماگران جهت

مسیر داغ سیمرغی ها

مسیر داغ سیمرغی ها

عبارات مهم : سریال

به رغم وجود مراسم خوش حالی منزل سینما، انجمن منتقدان و مراسم خوش حالی حافظ، همچنان گروه تحریریه سایت های جشنواره فجر اهمیت و اعتبار خاص تری دارند. سینماگران جهت برشمردن افتخارات خود ابتدا آدرس یان جایزه را می دهند.

به گزارش روزنامه هفت صبح، بازخوانی آینده بازیگرانی که زیر سن سی سالگی به گروه تحریریه سایت رسیده اند. در این مطلب کارنامه آن ها را قبل و بعد از جایزه سنجیده ایم. بهانه گزارش اکران «تابستان داغ» و «نگار» است که بازیگران ارزش چنین شرایطی داشته اند.

به رغم وجود مراسم خوش حالی منزل سینما، انجمن منتقدان و مراسم خوش حالی حافظ، همچنان گروه تحریریه سایت های جشنواره فجر اهمیت و اعتبار خاص تری دارند. سینماگران جهت برشمردن افتخارات خود ابتدا آدرس یان جایزه را می دهند. چرایی اش عنوان گزارش نیست. این بار با وجهی دیگر از گروه تحریریه سایت جشنواره فجر کار داریم: واکاوی تاثیر آن بر مسیر حرفه ای بازیگران. آیا اصلا تاثیری داشته؟ میزانش چقدر بوده؟ و از آن طرف بازیگران بعد از گرفتن این جایزه، چ قدر در گزینش پیشنهادهای بعدی موفق عمل کرده اند؟ چقدر از گزینش های ارزش درست بود و کدام ها به بار ننشسته اند؟

مسیر داغ سیمرغی ها

بهانه مهم تدوین مطلب اکران «تابستان داغ» با بازی پریناز ایزدیار هست. او بعد از درخشش در «ابد و یک روز» و رسیدن به گروه تحریریه سایت مهم جشنواره، چند فیلم بازی کرد که «تابستان داغ» یکی از آن هاست. جهت این فیلم نیز نامزد گروه تحریریه سایت شد ولی آن را به دست نیاورد.

از آن سو اکران «نگار» هم شروع شده است است که بازیگر مهم آن نگار جواهریان در کارنامه اش گروه تحریریه سایت دارد (برای طلا و مس). تازه علی مصفا بازیگر «تابستان داغ» هم به عنوان بازیگر سیمرغی هست. این بهانه ها باعث شکلی گیری این مطلب شده. روی گزارش بازیگرانی هستند که زیر سی سالگی گروه تحریریه سایت گرفته اند. ترتیب بازیگران براساس سال برگزاری جشنواره ای است که در آن گروه تحریریه سایت گرفته اند.

به رغم وجود مراسم خوش حالی منزل سینما، انجمن منتقدان و مراسم خوش حالی حافظ، همچنان گروه تحریریه سایت های جشنواره فجر اهمیت و اعتبار خاص تری دارند. سینماگران جهت

پریناز ایزدیار؛ سی سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: ابد و یک روز/ عالی ترین بازیگر نقش اول زن

موقعیت پیش از سیمرغ: پریناز ایزدیار سال 90 با سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» آشنا شد. البته آنجا بازی خیلی خاصی از خودش به نمایش نگذاشت و به عنوان بازیگری میانگین معرفی شد. همان وقت در فیلم «ورود مردها ممنوع» هم بازی خیلی کوتاهی داشت. «خط ویژه»، نخستین فیلم سینمایی بود که تا حدی باعث شد ایزدیار در آن دیده شود. سال 91 حسن فتحی به او اعتماد کرد و نقش اول سریال «زمانه» را به او سپرد. آنجا بود که بازی اش به چشم آمد ولی با یان حال کماکان در سینما جایگاهی به دست نیاورده بود و دو فیلم «360 درجه» و «این سیب هم جهت تو» با بازی او به چشم نیامدند. ایزدیار در شرایطی گروه تحریریه سایت گرفت که به خاطر بازی در نقش شیرین «سریال شهرزاد» در اوج قرار گرفته بود.

مسیر داغ سیمرغی ها

مسیر بعد از سیمرغ: سیمرغش را درست دو سال پیش گرفت و بعد از آن در سه فیلم «یک روز بخصوص»، «ویلایی ها» و «تابستان داغ» بازی کرد. دو فیلم اول آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفت ولی به خاطر تابستان داغ، نامزد دریافت گروه تحریریه سایت عالی ترین بازیگر نقش اول زن شد.

به رغم وجود مراسم خوش حالی منزل سینما، انجمن منتقدان و مراسم خوش حالی حافظ، همچنان گروه تحریریه سایت های جشنواره فجر اهمیت و اعتبار خاص تری دارند. سینماگران جهت

جایگاه کنونی: بازی او کماکان در فصل دوم شهرزاد ادامه دارد. این آخرهای در فیلم «هت تریکت» رامتین لوافی بازی کرد و حالا هم قرار است در فیلم «خوک» جلوی دوربین مانی حقیقی برود.

مسیر داغ سیمرغی ها

نوید محمدزاده؛ بیست و نه سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: ابد و یک روز/ عالی ترین بازیگر نقش مکمل مرد

موقعیت پیش از سیمرغ: دو سال قبل از این که جهت «ابد و یک روز» گروه تحریریه سایت بگیرد، در فیلم «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان، نظر همه داوران و منتقدان را به خودش جلب کرد. اسم محمدزاده در فهرست نامزدهای دریافت گروه تحریریه سایت عالی ترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره سی و دوم قرار داده شد و حتی آن طور که شنیده می شد، گروه تحریریه سایت تا صبح روز اختتامیه هم به نام او بود ولی نهایتا همه چیز عوض کردن کرد. درمیشیان مجبور شد فیلمش را از بخش مسابقه خارج کند و گروه تحریریه سایت به رضا عطاران رسید. خود رضا عطاران هم گفت که گروه تحریریه سایت حق محمدزاده بوده. او یک سال بعد از این اتفاق در دو فیلم «ناهید» و «سیزده» بازی کرد ولی موفقیت خاصی در جشنواره به دست نیاورد.

مسیر بعد از سیمرغ: محمدزاده در جشنواره سی و چهارم سه فیلم داشت. در کنار ابد و یک روز، بازی اش در «لانتوری» و «خشم و هیاهو» هم به چشم آمد و حتی همان سال جهت خشم و هیاهو هم نامزد گروه تحریریه سایت شد. او سال گذشته با دو فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» و «خفگی» به جشنواره سی و پنجم آمد و جهت بدون تاریخ بدون امضا، مجددا گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین بازیگر نقش مکمل مرد را گرفت.

جایگاه کنونی: محمدزاده بازیگری است که هم محبوبیت عمومی دارد و هم مورد توجه کارگردان های شاخص است.

نگار جواهریان؛ بیست و هفت سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: طلا و مس/ عالی ترین بازیگر نقش اول زن

موقعیت پیش از سیمرغ: نخستین بار در سریال «زیر تیغ» محمدرضا هنرمند بازی اش دیده شد. پیش از طلا و مس در چند فیلم سینمایی نقش های کوتاهی داشت و حتی در فیلم سینمایی «تنها دو بار زندگی می کنیم» بهنام بهزادی هم بازی کرد و اتفاقا آنجا نقش مهم زن را داشت ولی این فیلم با وجود موفقیت هایی که در جشنواره های جهانی به دست آورد، در کشور عزیزمان ایران زیاد دیده نشد.

مسیر بعد از سیمرغ: نگار جواهریان بعد از طلا و مس یک مرتبه به چشم آمد. از سال 81 و بعد از گرفتن گروه تحریریه سایت تا سال 91 که بار دیگر به خاطر فیلم «حوض نقاشی»، نامزد دریافت گروه تحریریه سایت شود، چند فیلم مهم بازی کرد. فیلم های «یه حبه قند»، «اینجا بدون من»، «بی خود و بی جهت» و «هیچ» از جمله بااهمیت ترین کارهای نگار جواهریان در این سال ها بود. در حوض نقاشی با وجود این که بسیار متفاوت ظاهر شد ولی گروه تحریریه سایت در دستانش قرار نگرفت. او بعد از این فیلم، یک مقدار کم کار شد و گزینش های زیاد خوبی نداشت. ملبورن، قندون جهیزیه، اعترافات ذهن خطرناک من و… فیلم هایی نبودند که مورد توجه داوران و منتقدان قرار بگیرند.

جایگاه کنونی: بازیگری است که گلیمش را از آب بیرون می کشد و مورد توجه کارگردان های شاخص هست. نام نگار جواهریان ولی گیشه ندارد.

باران کوثری؛ بیست و یک سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: خون بازی و روز سوم/ عالی ترین بازیگر نقش اول

موقعیت پیش از سیمرغ: باران کوثری به واسطه موقعیت پدر و مادرش خیلی سریع جذب دنیای بازیگری شد. در «خوابگاه دختران» نامش سر زبان ها افتاد. شهرت عمومی اش هم به خاطر سریال «صاحبدلان» در سال 1385 هست. همین سال در جشنواره فجر دو نقش متفاوت در «روز سوم» و «خون بازی» داشت و به گروه تحریریه سایت رسید.

مسیر بعد از سیمرغ: گزینش هایش در سال های اول چنگی به دل نزدند، فیلم هایی مثل «می زاک»، «حیران» و «کتونی سفید» دیده نشدند و «توفیق اجباری» و «دایره زنگی» به رغم داشتن مخاطب اوج در کارنامه کوثری شاخص نیستند. بعد از آن چند فیلم خوب بازی کرد که نقش ها هم برایش چالش برانگیز بودند مثل «هیچ»، «اسب حیوان نجیبی است» و «قصه پریا». در دهه 90 غالب گزینش های کوثری قابل دفاع است ولی دومین همکاری او و هاتف علیمردانی یعنی «هفت ماهگی» به بار نمی نشیند. کوثری جهت فیلم قبلی علیمردانی «کوچه بی نام» گروه تحریریه سایت گرفته بود.

جایگاه کنونی: باران کوثری استار نشد؛ کارنامه اش قابل دفاع است و حتما جزو گزینه های مهم کارگردان هاست ولی نامش به رونق گیشه کمکی نمی کند.

بهرام رادان؛ بیست و چهار سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: شمعی در باد/ عالی ترین بازیگر نقش اول

موقعیت پیش از سیمرغ: بهرام رادان با «شور عشق» به سینما معرفی شد؛ یک فیلم گیشه پسند که جزو وسیله ای جهت شروع در سینما توجیه محکمی جهت گزینش ندارد. «آواز قوم جهشی اساسی جهت این بازیگر به حساب می آید ولی در عین حال فیلم های نه چندن خوبی مثل «ساقی» و «عطش» را بازی می کند. فیلم خاص «گاوخونی» را هم پیش از گروه تحریریه سایت در کارنامه دارد. رادان سریع تبدیل به ستاره شد و اتفاقا سریع هم گروه تحریریه سایت گرفت.

مسیر بعد از سیمرغ: او تلاش می کند گزینش های درستی داشته باشد و وزن کارنامه اش را به لحاظ کیفی اوج ببرد و با کارگردان های مطرحی چون مسعود کیمیایی، رخشان بنی اعتماد و ابوالحسن داودی همکاری می کند. سهم فیلم های بد مثل «ازدواج صورتی» و «چهارانگشتی» کم است و خیلی سریع رادان را به گروه تحریریه سایت دوم (سنتوری) می رساند. مسیر سینمایی رادان بعد از دومین گروه تحریریه سایت دچار سکته می شود و البته کم شانسی هم می آورد. از گزینش هایی مثل «یکی از ما دو نفر»، «نقش نگار» و… نمی توان دفاع کرد ولی «راه آبی ابریشم» و «تردید» گزینش های خوبی هستند که به رغم آینده نگری تبدیل به فیلم خوبی نشدند.

جایگاه کنونی: رادان همچنان آداب ستاره بودن را رعایت می کند.

مریلا زارعی؛ بیست و نه سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: سربازهای جمعه/ عالی ترین بازیگر نقش مکمل

موقعیت پیش از سیمرغ: شهرت مریلا زارعی جهت عامه مردم به سریال «دبیرستان خضرا» بر می گردد. او یش از این سریال ند فیلم و سریال بازی کرده بود ولی این «دو زن» تهمینه میلانی بود که نامش را در سینما تثبیت کرد و حتی جهت آن تندیس گرفت.

مسیر بعد از سیمرغ: مریلا زارعی بعد از گرفتن گروه تحریریه سایت «سربازهای جمعه» تلاش کرد با دقت بیشتری به پیشنهادها پاسخ مثبت دهد. جهت همین در کارنامه اش فیلم بد کم پیدا می شود مثل «رژیم طلایی»، «یک اشتباه کوچولو»، «نیش زنبور» و «خروس جنگی». بعضی فیلم ها میانگین اند مثل «زاگرس» و «درگیری» بعضی شاخص «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین»، «شیار 143»، «چ»، «بادیگارد» و…

جایگاه کنونی: مریلا زارعی ستاره نشد ولی کارنامه ای قابل دفاع دارد و اصلا اگر نقش جای کار داشته باشد می تواند توانایی اش را به رخ بکشد. او سال ها مورد توجه کارگردان های مهم مثل ابراهیم حاتمی کیا و اصغر فرهادی بوده. زارعی بعد از «سربازهای جمعه» به دو گروه تحریریه سایت مهم به خاطر بازی در «شیار 143» و «زیر سقف دودی» رسید و جهت «کیفر» دیپلم افتخار گرفت.

ترانه علیدوستی؛ هفده سالگی

برای چه فیلمی گروه تحریریه سایت گرفت: من ترانه پانزده سال دارم/ گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین بازیگر نقش زن

موقعیت پیش از سیمرغ: ترانه تا پیش از بازی در من ترانه پانزده سال دارم عملا کار بازیگری انجام نداده بود. نخستین بار در همین نقش ظاهر شد و به خاطر همین نقش گروه تحریریه سایت گرفت. درواقع به محض ورود به سینما در نقطه اوج قرار گرفت.

مسیر بعد از سیمرغ: بعد از گروه تحریریه سایت اول، علی رغم تمام دختران جوان آن سال ها، وارد هر کاری نشد. دوسال بعد در فیلم «شهر زیبا» برابر دوربین اصغر فرهادی رفت و نامزد دریافت گروه تحریریه سایت شد. بعد از آن در «چهارشنبه سوری» مجددا با فرهادی همکاری کرد و بازی اش مورد تقدیر قرار گرفت. بعد از آن در فیلم «تردید»، «پذیرایی ساده» و «آسمان زرد کم عمق» بار دیگر نامزد دریافت سیمر شد. البته در این بین بارها فیلم های میانگین و کم ارزشی بازی کرد ولی مجددا به مسیر برگشت و دوباره به موفقیت رسید.

جایگاه کنونی: اوج قدرت علیدوستی از وقت «شهرزاد» اتفاق افتاد. او به عنوان ستاره مهم سریال آنقدر به چشم آمد که اسمش را در صدر فهرست بازیگران زن ایرانی قرار داد. همزمان با این سریال، فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی و حضورش در جشنواره کن، توجه ها را به سمت او خیلی زیاد کرد.

واژه های کلیدی: سریال | بازیگر | جشنواره | کارنامه | بازیگری | جشنواره | بازیگران | سریال شهرزاد | بازیگران زن ایرانی

مسیر داغ سیمرغی ها

مسیر داغ سیمرغی ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz